Okay, Queen...

2022. aastal Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Kesklinna Valitsuse koostöös valminud projekti tulemusel sai Nunne tänaval asuv alajaam endale uue ilme. Marie Soosaare kontekstitundlik teos „Okay, Queen..." on ühtaegu kaasaegne ja feministlik kui suhestub vanalinna ajaloolise pärandiga.

Autori sõnul kuvab tema teos peamiselt üht antud kohaga seotud legendi. „Teosel olev meesfiguur kujutab Taani kuningas Valdemar II-st, kes tuli 13. sajandi alguses Eestimaad ristiusustama. Legendi järgi nägi ta enda jahiretkel üht ilusat kitsekest, kelle ta soovis elusalt kinni püüda. Tagaajamise käigus olevat aga kitseke hirmust paekaldalt alla kukkunud ja hukkunud. On ka legend, mille järgi on Tallinna saksakeelne nimi Reval tuletatud sõnadest Reh fall ehk kitse kukkumine. Teosel olev tekst jutustab samuti Valdemar II kohta ning pärineb Hans Knieperi gobeläänilt 1580ndatest aastatest. Samalt gobeläänilt pärinevad ka teosel kasutatud taimemustrid.

Teose kesksel kohal on madonnana kujutatud tsistertslaste rüüs nunn, kes hoiab pietaalikult langenud kitse. Nimelt asus Aida ja Kloostri tänava piirkonnas Tallinna Püha Miikaeli nunnaklooster, mille nunnad kõndisid tihtipeale mööda Nunne tänavat mere äärde. Nunna taga paistab ka Seegitagune torn, mis kuni selle lammutamiseni 19.sajandil asuski antud kohas, kus hetkel minu teoski."