Nähtamatu

Tallinna loomaaias Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakonna tudengite ja õppejõudude ning Tallinna loomaaia koostöös sündinud skulptuur „Nähtamatu”.

EKA keraamika osakonna tudengid võtsid ette suurejoonelise projekti, mille tulemusel valmis Tallinna Loomaaeda betoonist mammuti skulptuur. Projekt sai alguse 2021. aasta kevadsemestri õppeainest „Objekt eksterjööri”, mille käigus tegid noored kunstnikud ajurünnaku, mõeldes skulptuurile avalikus ruumis. Koostööpartner Tallinna loomaaed andis teemaks „Väljasurnud liigid”, millest läbi pika teekonna loomateemalist visandamist võttis kuju nn läbipaistev skulptuur.

„Nähtamatu” on vaadeldav igast küljest ning kujutis tekib selle sees olevast negatiivsest alast. Skulptuur pakub puhkepaika, peavarju, mängurõõmu ning kannab sotsiaalset sõnumit. Tänapäevase elu tempoka ja peadpööritava kulgemise juures on skulptuuri eesmärk panna inimesed korraks aega maha võtma ja mõtisklema loomadest, keda enam ei ole või kohe varsti ei ole. Liigid kaovad kahjuks liiga märkamatult. Jääb küsimus – mida meist igaüks teha saaks, et neid „nähtamatuid“ nii palju ei oleks?

Skulptuur on mõõtmetega 2,5 x 4,1 x 1,5 m ning valmistatud mustaks pigmenteeritud betoonist. Sellise suuremahulise skulptuuri valmimine on olnud tõeline väljakutse ning esialgse plaani kohaselt oleks see pidanud valmima juba aasta varem. Hoolimata takistustest on „Nähtamatu” tänaseks võtnud juba nähtava kuju.

Aasta
Tüüp
Materjal
Omanik
Tallinna Loomaaed