Vastsündinu

Hirvepargis asuva „Vastsündinu“ autor on skulptor Ole Ehelaid (1913–2003). Graniidist pargiskulptuur kujutab äsjasündinud elevandipoega, kes end, lont esijalgade vahel ja tagakeha pingestatult uppis, südikalt üles vinnab. Pargiskulptuuril pole postamenti, vaid see asetub pae- ja betoonplaatidele. 

Peamiselt Tartus tegutsenud kujur on tuntud oma lüüriliste kalmistu- ja pargiskulptuuride poolest, hingelähedane oli talle ka loomaplastika. „Vastsündinu“ on parki hästi sobituv skulptuur. Monoliitne vorm mõjub, nagu üritaks värske elevandipoeg end uutes oludes  tarmukalt püsti upitada, hoides looteasendisse tõmbununa samal ajal kinni eelmisest turvalisest keskkonnast. 

Hirveparki hakkas juba 19. sajandi teisel poolel rajama sakslaste asutatud Eestimaa aiandusselts. Sinna istutati Riiast ja Peterburist saadud leht- ja okaspuid ning mitmesuguseid taimi. 1912. aastaks oli Hirvepark Tartu Ülikooli botaanikaaia kõrval Eesti kõige liigirikkam aed. 1930ndatel pargiala laiendati ning park avati linnarahvale.

Aasta
Tüüp
Materjal
Omanik
Tallinna Kesklinna Valitsus
Mälestis