Lendorav

Oma eriliste, peamiselt jäätmetest valmistatud skulptuuridega maailmas kuulsust kogunud Portugali tänavakunstnik Bordalo sai materjali Ragn-Sellsi poolt loovutatud vanadest prügikonteineritest ja muudest kasututest asjadest, nagu rehvid, autoosad, elektroonika jne. Portugali kunstniku töö “Lendorav” oli avalöögiks oktoobris toimuvale tänavakunstifestivalile Street Art Jam.

Inspireeritud lendoravast, kes on Eestis väljasuremisohus

Portugali tänavakunstnik Bordalo kasutab tarbetuid, katkiseid ja äravistud esemeid, et luua erilisi kolmemõõtmelisi tänavakunstiteoseid. Ragn-Sellsi jäätmejaamast saadud vanadest ja katkistest plastkonteineritest, mootorrattarehvidest ja autodetailidest valminud taies on inspireeritud Eestis looduskaitse all olevast lendoravast.

Tänavakunstifestival Street Art Jam on üks osa tänavakultuurifestivalist Baltic Session, mis ühendab endas tervikuks tantsu, muusika, moe, ilu ja joonistamise. Street Art Jam on ellu kutsutud selleks, et rikastada Tallinna tänavapilti professionaalse tänavakunstiga. Kunstnikke on oodata Mehhikost, Prantsusmaalt ja Itaaliast ning muidugi on kohal Eesti tegijad.

Aasta
Materjal
Omanik
Telliskivi Loomelinnak